Google, Google Asistan Satın Alımlarını Güvenli Hale Getirmek İçin Ses Eşleşmesi Özelliğini Test Ediyor

Google, Google Asistan Satın Alımlarını Güvenli Hale Getirmek İçin Ses Eşleşmesi Özelliğini Test Ediyor

Google Asistan‘a, son zamanlarda birçok yararlı özellik eklendi. Global Erişilebilirlik Farkındalık Günü‘nde Google, birkaç uygulamasındaki erişilebilirliğe dayalı özelliklerin yanı sıra erişimi kolay Asistan kısayollarını ayarlamanıza olanak tanıyan Action Blocks adlı bir uygulama yayınladı. Şirket şu anda Google Asistan üzerinden yapılan bazı satın alımlar için sesli onay özelliğini test ediyor. Özellikle birlikte Google Asistan üzerinden yalnızca sesinizi kullanarak alışveriş yapabileceksiniz.

![](images/assistant_payment_voice_match.jpg)

Google, sınırlı bir pilot programın parçası olan Ses Eşleme özelliği ile yapılan satın alma işlemlerini güvence altına almayı amaçlıyor. Voice Match‘in Google Asistan üzerinden yapılan satın alma işlemlerini onaylamasına izin veren bu yeni özellik, Asistan aracılığıyla yalnızca sesinizle birkaç kategorideki satın alma işlemlerini yetkilendirmenize olanak tanıyor.

Bu özelliğin şimdilik Google Play ve restoran siparişleri aracılığıyla uygulama içi dijital satın alımlarla sınırlı olduğu söyleniyor.

Google Asistan Yardım sayfasında mevcut olan talimatlara göre Google uygulaması> Diğer> Ayarlar> Google Asistan> Siz> Ödemeler’e giderek ödeme yönteminizi ayarlayabilir ve Asistan‘ın satın alma işlemlerinizi gerçekleştirmesine izin verebilirsiniz.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus