Google Kuzey Amerika’daki Çalışanlarına Evden Çalışmalarını Söyledi

Google Kuzey Amerika’daki Çalışanlarına Evden Çalışmalarını Söyledi

Google’ın 100.000’den fazla çalışanının çoğu koronavirüs salgının oldukça yayıldığı ülke olan ABD’de yaşıyor. Bu nedenle şirket Salı günü ZDNet’te yaptığı açıklamada tüm Kuzey Amerikalı çalışanlarına 10 Nisan’a kadar evden çalışma çağrısında bulundu.

![](https://i1.wp.com/intersiber.comimages/2b77a7b9googleheadquartersofficemountainviewss1920-1.jpg?fit=640%2C360&ssl=1)

Politikanın amacının, uzman tavsiyelerinin virüsün yayılmasını yavaşlatmak için böyle bir hareket önerdiğinden, Google ofislerindeki insanların yoğunluğunu azaltmak olduğu söylendi. Kuzey Amerika ofisleri, rolleri orada olmalarını gerektiren çalışanlara açık kalacak. Ayrıca şirket karantinaya alınan veya potansiyel COVID-19 semptomları olan geçici çalışanlar veya satıcılar da dahil olmak üzere ücretli hastalık iznini karşılamak için özel bir fon kurdu.

Salı gününden önce Google, Washington eyalet çalışanlarına evden çalışmalarını önermişti. Ayrıca California ve New York ofislerindeki çalışanlara evden çalışma seçeneği sunmuştu. Bu sırada, İsviçre’deki bir Google çalışanı koronavirüs için pozitif test sonucu aldıktan sonra şirket, çalışan seyahatine kısıtlamalar getirdi.

Virüsün yayılmaması için fazlasıyla çaba gösteren Google yıllık Google I/O geliştirici konferansını iptal etti ve yıllık Google Cloud Next konferansını sanal bir etkinlik olarak düzenlemeyi planlıyor.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus