Instagram’a Sağlık İpuçları İçin Kılavuzlar Güncellemesi Geliyor

Instagram’a Sağlık İpuçları İçin Kılavuzlar Güncellemesi Geliyor

Instagram, içerik oluşturucuların içeriği tek bir yerde birlikte seçmelerine olanak tanıyan yeni bir yazı türü özelliği sunuyor. Güncelleme, yayıncıların, kâr amacı gütmeyen kuruluşların ve diğer kuruluşların orijinal metinle birlikte fotoğraf ve videoları tek bir “Kılavuz” da birleştiren yeni makale benzeri yayınlar oluşturmasına olanak tanıyacak.

Instagram, coronavirus pandemi sırasında kullanıcılara ulaşma çabalarının bir parçası olarak sağlıklı yaşam içeriğine odaklandığını söylüyor. Bu nedenle ilk kılavuzlar devam eden COVID-19 salgını ışığında sağlık içeriğine odaklanacak.

![](images/instagram-guides.jpg)

Kılavuzlar, IGTV’ye benzeyen şekilde paylaşım yapan hesabın profilinde kendi bölümlerine sahip olacak. Kılavuzlar hem Instagram Hikayeleri‘nde hem de diğer Instagram kullanıcılarına doğrudan mesajlarda paylaşılabilecek. Şirket ayrıca Kılavuzları önümüzdeki günlerde Araştır sekmesinde görünmeye başlayacaklarını belirtti.

Şimdilik Kılavuzlar, Instagram’ın özelliği başlatmak için seçtiği sağlıklı yaşam odaklı içerik oluşturucular ve şirketlerle sınırlı olsa da, Instagram’ın gelecekte çok daha geniş bir konu yelpazesi için aracı kullanıma sunacağı düşünülüyor. Ancak şirket, kılavuzların diğer kategorilere yayılıp genişletilmesi veya daha yaygın olarak kullanılması konusunda kararsız.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus