iOS 14 Birçok Sürümü İle İnternete Sızdı: Hangi Özellikleri Sunması Bekleniyor?

iOS 14 Birçok Sürümü İle İnternete Sızdı: Hangi Özellikleri Sunması Bekleniyor?

Vice’a göre, bazı güvenlik araştırmacıları, siber korsanlar ve bloggerlar, en az birkaç aydır iOS 14’ün ilk sürümlerine erişebiliyorlar. Son birkaç ay içinde ortaya çıkan birçok iOS 14 sürümünün nedeni de bu sızıntılar. Peki eldeki bilgilere göre, Apple’ın henüz duyurmadığı iOS 14 işletim sisteminin özellikleri neler?

iOS 14 hangi özellikleri sunacak?

![](images/ios-14-bildirim-ekrani-sizdirildi.jpg)
iOS 14’ün bildirim ekranına ilişkin bir sızıntı.

Apple ürünlerinin tanıtılmasına yakın zamanda, sızdırmalar oldukça meşhur. Ancak iOS 14 ile ilgili sızıntılar farklı kaynaklardan ve oldukça yoğun bir şekilde geldi… Eldeki bilgilere göre işletim sistemi, yeni bir fitness uygulamasının yanı sıra, Apple’ın kalemi için PencilKit API, çeşitli iMessage güncellemeleri, yeni bir ana ekran tasarımı, yeni QR kod özellikleri, iCloud Anahtar Zinciri’nde bir güncelleme ve daha fazlasını içeriyor. Ancak 5-6 aylık bir süreçte sızdırılan bu bilgiler, bazı özelliklerin Apple tarafından ertelenme ya da kaldırılma olasılığını da taşıyor.

Haziran ayı içinde duyurulacak

![](images/ios-14-tasarimi-sizdirildi-nasil-olacak.jpeg)
iOS 14 tasarımına dair sızdırılmış ekran görüntüleri.

Apple, önceki yıllarda Haziran aylarında Uluslararası Geliştirici Konferansı’nda iOS’un bir sonraki sürümünü beta olarak tanıtmıştı. Bu yıl sadece online olarak gerçekleşecek WWDC’de de böyle olacak gibi görünüyor. Apple, basın açıklamasında “31. yılındaki konferans, dünyanın dört bir yanından milyonlarca yaratıcı ve yenilikçi geliştiricinin iOS, iPadOS, macOS, tvOS ve watchOS’in geleceğine erkenden erişebilmeleri adına bir fırsat olacak” dedi. Apple, yeni iPhone modeli başta olmak üzere iOS’un yeni sürümünü de, sonbaharda tanıtıyor.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus