Microsoft’tan Teams, SharePoint ve Outlook İçin Yeni Uygulama: Microsoft Lists

Microsoft’tan Teams, SharePoint ve Outlook İçin Yeni Uygulama: Microsoft Lists

Microsoft 365 hizmetlerini kullanan işletmeler için, yeni bir uygulama sunuldu. Microsoft Lists, SharePoint listelerinin yeni bir versiyonu olarak tasarlandı. SharePoint, kullanıcıların takip edeceği bilgileri düzenlemeleri için listeleri uzun bir süredir kullanıyor. Şirketin yeni uygulaması Microsoft Lists, Teams’in yanı sıra SharePoint ve Outlook’ta da çalışacak.

Microsoft Lists, hızlı liste oluşturabilme özelliğinin yanı sıra, renk biçimlendirmesi ve uyarı oluşturma seçeneği sunuyor. Uygulama şablon bakımından da zengin bir kullanım sunuyor. Listeler, kurumsal şirketler için sorunları, varlıkları, günlük rutin faaliyetleri, kişileri ya da envanteri takip etme amacı ile geliştirildi. Microsoft, platform için ayrı bir web sitesi ve mobil uygulama sunarken, Teams ile tamamen entegre bir sistem sunuyor.

![](images/microsoft-teams-sharepoint-ve-outlook-icin-yeni-uygulama-microsoft-lists.png)

Microsoft Lists uygulamasında üç farklı ana görünüm yer alacak. Izgara görünümünün yanı sıra, galeri ve takvim görünümleri de kullanılabilecek. Galeri konseptinde, büyük ölçüde görsel içerik içeren listeler yer alırken, ızgara görünümünde ise yeniden sıralandırılabilen satır ve sütunlar bulunuyor.

Şirket, Listeler uygulamasında ayrıca, Outlook’taki e-postaların filtrelenmesi için farklı bir sistem de sunuyor. Power Apps ile özel liste konseptleri ve Power Automate ile iş akışları dahil olmak üzere, Power Platform ile de entegre olacak Microsoft Lists’in, bu yaz kullanıma sunulması planlanıyor.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus