PUBG Turnuvaları İptal Edildi

PUBG Turnuvaları İptal Edildi

Son yılların en popüler oyunlarından biri olan PUBG, resmi sitesinden yaptığı açıklamada mevcut küresel salgın nedeniyle PUBG Global Series iptal ettiğini bunun yerine bir dizi yarışma düzenleneceğini duyurdu.

Şirket yaptığı açıklamada PGS 2020, PGS Berlin’in ilk bölümünü süresiz olarak erteleme kararının alındığı Şubat 2020’den bu yana, dünyanın dört bir yanındaki hayranlar, personel ve oyuncular için sağlıklı ve güvenli bir çözüm bulmaya çalıştıklarını belirtti.

![](images/pubg-turnuvalari-iptal-edildi-1-1600x900.jpg)

Mayıs ayında başlayacak ve dünya çapında Ağustos ayına kadar devam edecek PUBG Corporation tarafından düzenlenen çevrimiçi bir bölgesel turnuva yapısı olan PUBG Continental Series turnuvaları dört bölgede düzenlenecek. Dört bölge şu şekilde:

  • Asya (Kore, Japonya, Çin ve Çin Taipei)
  • Güneydoğu Asya (Güneydoğu Asya ve Okyanusya)
  • Avrupa
  • Kuzey Amerika

Kombine etkinlikler için ödül havuzu 2,4 milyon dolar olacak. PCS Charity Showdown bölgenin galibine 100.000$ ödül ve kazananların seçtiği bir hayır kurumuna bağış için 100.000$ ayıracak.

Ayrıca PGS Berlin‘in iptali üzerine, dünyanın dört bir yanında PGS Berlin’e katılmaya hak kazanan 21 takıma 20.000$ ödenecek.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus