Salesforce, Kurumsal İletişim Platformu Slack’i 27,7 Milyar Dolara Satın Alıyor

Salesforce, Kurumsal İletişim Platformu Slack’i 27,7 Milyar Dolara Satın Alıyor

Kurumsal iletişim platformları içinde en popüler seçeneklerden biri olan Slack, köklü yazılım şirketi Salesforce tarafından satın alınıyor.

Microsoft 365 ile olan rekabeti ile zaman zaman gündeme gelen Slack, en popüler kurumsal iletişim araçlarından biri. 2010 yılında kurulan Slack, 2020’ye damgasını vuran koronavirüs pandemisinin ardından uzaktan çalışma modelinin yaygınlaşmasıyla popülerliğini artırdı. Şirketin ABD’li yazılım devi Salesforce bünyesine geçeceği açıklandı.

Salesforce 60’tan fazla şirket satın aldı

![](images/slack-salesforce-a-satiliyor.jpg)

1999 yılında kurulan Salesforce, Slack’i satın alacağını açıkladı. Satın alımın ardından kurumsal uygulama çözümleri alanında yeni denklemler kurulabilir.

60’ın üzerinde şirket satın alarak büyümesini sürdüren Salesforce, 2020’de piyasa değerini yüzde 40 artırmayı başardı. 220 milyar dolar piyasa değerine sahip Salesforce, Slack’i satın almasının ardından daha da büyüyecek.

27,7 milyar dolar ödenecek

Slack CEO’su Stewart Butterfield, konuyla ilgili açıklamasında anlaşmanın, yazılım sektörü için en kritik imzalardan biri olacağını belirtti ve sabırsızlandıklarını anlattık.

Slack’in satışının ardından ne gibi değişiklikler olacağı bilinmiyor. Anlaşmaya ilişkin gelen bilgilere göre satış fiyatı 27,7 milyar dolar.

Slack nedir?

Slack, sade bir konsepte sahip mesajlaşma uygulaması ve kalabalık şirketlerde, departman içi ve arasında iletişimi kolaylaştırıyor. Milyonlarca üyesi bulunan Slack, web ve mobil platformda kullanılabilen, şirket içi iletişimde oldukça popüler bir seçenek.

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus