Steam’in Hikaye Oyunu Festivali Bu Hafta Sonu Başlıyor

Steam’in Hikaye Oyunu Festivali Bu Hafta Sonu Başlıyor

GDC (Game Developer Conference), Gamescom ve koronavirüs pandemisi nedeniyle iptal edilen diğer oyun sözleşmelerinin aksine, LudoNarraCon (a digital festival celebrating narrative games) planlandığı gibi gerçekleştirilecek.

COVID-19‘dan önce de sadece dijital ortamda gerçekleştirilen festival indie geliştiricilerinin Steam üzerinden sunulacak anlatı oyunlarını içeriyor. Bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan etkinlikte 40 oyun katılımcısı yer alacak ve 20’den fazla oynanabilir demo gösterilecek. Ayrıca festivalde 10’dan fazla oyun geliştirme ve tartışma paneli yer alacak ve 50’den fazla anlatı oyununu satışa sunulacak.

-
![](images/Beyond-The-Veil-1600x900.jpg)
-
![](images/Chinatown-Detective-Agency-1600x900.jpg)
-
![](images/N1RV-Ann-A-1600x900.jpg)

Etkinlik sırasında metin tabanlı korku oyunu Beyond The Veil ve çarpıcı retro tasarımı yenilikçi mekaniklerle harmanlayan cyberpunk macera oyunu Chinatown Detective Agency gibi çeşitli türlerden oyunlar deneyebileceksiniz. Sukeban Oyunları, cyberpunk barmen oyunu VA-11 Hall-A’in devamı olan N1RV Ann-A‘de orada olacak.

Etkinlik için tüm akışlar lansmanda yayınlanacak. Ancak paneller hafta sonu boyunca farklı saatlerde çevrim içi olarak gerçekleştirilecek ve LudoNarraCon’un süresi boyunca döngüyle devam edecek. Bu da, 24 Nisan – 27 Nisan tarihleri ​​arasında tüm etkinliklere katılabileceğiniz anlamına geliyor.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus