Super Mario 64’ün Pc Versiyonu Yayınlandı

Super Mario 64’ün Pc Versiyonu Yayınlandı

Yıllardır Nintendo 64 klasiği olan Super Mario 64‘ün taklitleri emülatör yardımıyla PC’lerde oynanıyordu. Şimdi ise oyunun DirectX 12 ve native 4K destekli PC versiyonu yayınlandı.

Super Mario 64, 2019’dan beri gizli olarak proje üzerinde çalışan bir fan modemi ekibi tarafından PC’ye taşındı. PC için Super Mario 64’ün bu sürümü tamamen platforma özgü. Oyunun bu versiyonu emülatör gerektirmiyor. Bağlantı noktası daha yüksek çözünürlüklerde yeniden oluşturuldu ve Reshade adlı bir geliştirme aracıyla eklenen yeni görsel efektlere sahip.

Unreal adlı bir YouTube kanalı, yeni portun VGC tarafından tespit edilen 12 dakikalık bir oyun videosunu yayınladı. Oyun kamerayı hareket ettirmek için analog çubuklar kullanma yeteneği de dahil olmak üzere yerleşik denetleyici desteğine sahip.

Nintendo özelliklerine dayanan diğer fan yapımı portların ve homebrew oyunlarının aksine, Super Mario 64 PC portu önceden duyurulmadan internete düştü.

Onaylanmadığı halde yayınlanan bu yeni portun geçen yıl sızan ayrıştırılmış Super Mario 64 kaynak kodunun bir sonucu olduğu tahmin ediliyor. Telif hakkı nedeniyle Nintendo oyunu kaldırabileceğinden oyunun linkleri forumlarda açık bir şekilde paylaşılmıyor.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus