Türk Hacker, Irkçılık Karşıtı Harekete Destek Amacıyla MIT’nin İnternet Sitesini Hackledi

Türk Hacker, Irkçılık Karşıtı Harekete Destek Amacıyla MIT’nin İnternet Sitesini Hackledi

ABD’de, George Floyd adlı vatandaşın polis şiddeti nedeniyle hayatını kaybetmesinin ardından tüm ülkeye yayılan protestolar sürüyor. Irkçılık karşıtı protestolar, zaman zaman sokağın dışında farklı alanlarda da kendini gösteriyor. Dünyanın en önemli üniversiteleri içinde yer alan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün internet sitesi de, protestolara destek olmak isteyen bir Türk hacker tarafından hacklendi.

Türk hackerdan eylemlere destek

![](images/turk-hacker-irkcilik-karsiti-harekete-destek-amaciyla-mit-nin-internet-sitesini-hackledi.png)

Emilyano Zapota ismini kullanan ve SpyHackerz adlı bir gruba dahil olduğunu ifade eden bir Türk hacker, ABD’nin en başarılı üniversitelerinden MIT’nin internet sitesine saldırı düzenledi. MIT’nin sitesinde veritabanını ele geçirmeyi başaran Türk hacker, George Floyd’un öldürülme anını bir mesajla paylaştı.

MIT’nin sitesinde yayınlanan mesajda, Türk hacker “ABD’de siyahi vatandaşlara yapılan eziyeti, Türk hackerlar olarak kınıyoruz ve lanetliyoruz” ifadesini kullandı. Mesajda ayrıca, MIT’nin hedef alınmasının nedeni olarak, üniversitenin ABD hükümeti tarafından desteklenmesi gösterildi.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus