Twitter Hikayeleri ‘Fleets’ Hindistan’da Kullanımda

Twitter Hikayeleri ‘Fleets’ Hindistan’da Kullanımda

Twitter’ın, Instagram/Snapchat hikayeleri tarzında kısa süreli bir içerik modeli olarak geliştirdiği özelliği fleets, Hindistan’da kullanıma sunuldu. Özellik, dünya geneline yavaşça yayılıyor. İlk kez Brezilya’da sunulan fleets özelliği geçen ay İtalya’da yayınlanmıştı. Şimdi ise, Hintli Twitter kullanıcılarına sunuldu.

“Bu yeni ürünü deneyimleyen ilk üç ülkeden biri olmanın heyecanını duyuyoruz”

Twitter Hindistan Genel Müdürü Manish Maheshwari, ülkesinin dünya çapında en büyük ve en hızlı büyüyen pazarlardan biri olduğunu ve Twitter için önem arz ettiğini söyledi. Maheshwari, “Fleets özelliğini Hindistan’a getirmekten ve bu yeni ürünü deneyimleyen dünyanın ilk üç ülkesinden biri olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

![](images/twitter-hikayeler-fleets-nasil-kullanilir.png)

Twitter, test sürecinde Hintlilerin Twitter’a katılma sürecini, fleets’in nasıl değiştirdiğini öğrenmeye çalışacak. Şirket, bu özelliğin farklı bir içerik türü ile, insanların paylaşım oranını nasıl etkileyeceğini test etmeyi amaçlıyor.

Şirket, hikayeler özelliği fleetsi ne zaman dünya çapında yayınlayacağını henüz açıklamıyor. Hikayeler daha önce Youtube, Skype ve Whatsapp gibi farklı uygulamalarda denendi. Twitter, dünya çapında kabul gören ve çok fazla kullanılan hikayeler özelliğini benimseme konusunda biraz yavaş olarak değerlendirildi.

comments powered by Disqus