Türk Telekom EyeSense Uygulaması İki Altın Ödül Kazandı

Türk Telekom EyeSense Uygulaması İki Altın Ödül Kazandı

Türk Telekom, görme engelli bireylerin teknolojiden daha efektif faydalanabilmesi için kullanıma sunduğu EyeSense uygulaması, birçok otorite tarafından büyük bir takdir kazanmıştı. Uygulamanın kolay kullanılması ve hayatı kolaylaştırması açısından yaptığı katkılar, “Telekomünikasyon Sektöründe En İyi Teknoloji Kullanımı” dalında ödül almasını sağladı. MarTech Ödülleri 2020 ismindeki organizasyonda Türk Telekom EyeSense uygulaması ayrıca “KSS’de En İyi MarTech Kullanımı” isimli altın ödülü de kazandı.

![](images/turk-telekom-eyesense-uygulamasi-altin-odul-kazandi-2.png)

EyeSense Görme Engellilere Büyük Kolaylık Sağlıyor

Türk Telekom’un görme engellilerin hayatını kolaylaştırma amacıyla kullanıma sunduğu EyeSense isimli uygulama, sosyal hayatta da bireylerin kendilerini ifade etmesine imkan tanıyor. Özellikle görme engelli bireylerin “Selfie” çekmesini ve bununla birlikte sosyal medya uygulamalarını takip edebilmelerini sağlıyor.

Uygulamanın bir diğer önemli özelliklerinden birisi de “Nesne Tanıma” özelliği. Bu özellikle birlikte görme engellilerin çevrelerindeki objeleri ve renkleri tanıması için sesli yönlendirme yapılıyor.

MarTech Ödülleri 2020 organizasyonunda 2 ödülü de Türk Telekom’u temsilen Muhammed Ziyad Varol aldı. Varol, yaptığı açıklamada engelli bireyler için birçok yeni uygulama üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

comments powered by Disqus