Twitter’ın Kurucusu Jack Dorsey, Müzik Platformu Tidal’e Talip

Twitter’ın Kurucusu Jack Dorsey, Müzik Platformu Tidal’e Talip

Spotify ve Apple Music gibi müzik platformların rakibi olarak konumlanan ve sunduğu kaliteli müzik akışı ile öne çıkan Tidal, gelen haberlere göre Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in CEO’su olduğu Square ile Tidal arasında görüşmeler sürüyor.

Müzik platformu Tidal, kurulduğu 2014 yılından bir sene sonra, ünlü şarkıcı Jay-Z tarafından 56 milyon dolara satın alındı. Bloomberg’ün aktardığı bilgiye göre, Square ile Tidal arasında şirketin satışı için görüşmeler yapılıyor.

Henüz anlaşma sağlanmadı

Habere göre Tidal’in, CEO’luğunu Jack Dorsey’in üstlendiği Square’e satılması için görüşmeler devam ediyor ancak henüz anlaşma sağlanmadı.

Tidal ya da Square tarafından resmi bir açıklama gelmezken, Tidal’in ortakları arasında olan Jay-Z ve Beyonce ile Dorsey, Aralık ayında birlikte bir tatil yapmıştı. Bu tatilin, Tidal’in satışı ile ilgili olabileceği de aktarılıyor.

Tidal Jay-Z, Alicia Keys, Madonna gibi isimlerce destekleniyor

![](images/tidal-nedir.png)

Spotify’ın doğrudan rakibi olsa da, ses kalitesi ile diğer tüm akış servislerinden ayrılan Tidal, Jay-Z ve Beyonce başta olmak üzere Alicia Keys, Madonna ve Nicki Minaj tarafından destekleniyor.

Tidal’in Square’e satışı konusunda bir anlaşma sağlanacak mı, ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

comments powered by Disqus