Bloomberg tarafından aktarılan Bank of America analistlerinin raporuna göre, Apple’ın merakla beklenen 5G iPhone’u koronavirüs salgını nedeniyle ertelenebilir. Analistler, Apple’ın ‌5G iPhone‌ sürümünün bu sonbaharda bir ay ertelenebileceğine inanıyorlar.

Apple’ın “iPhone 12″ gecikmelerine ek olarak, analistler Apple’ın söylentilerindeki ” iPhone 9 ” veya ” iPhone SE 2 ” çıkış tarihinin de “birkaç ay” geri alınabileceğine inanıyorlar. Koronavirüs salgınının bir sonucu da bu. Yeni cihazların piyasaya sürülmesi biraz da üretimin Nisan ve Mayıs aylarında nasıl artacağına bağlı.

Henüz herhangi bir resmi iPhone 12 çıkış tarihi söylentisi yok, ama ne zaman geleceğini bildiğimizden neredeyse eminiz. Apple yeni telefonlarını neredeyse her yıl aynı zamanda piyasaya sürüyor ve her yıl değişen bir söylenti varken, hep benzer zamanlarda tanıtımlar gerçekleşiyor.

Şunu söyleyebiliriz ki, yeni iPhone çıkış tarihi kesinlikle Eylül 2020 olacak ve tanıtım her zamanki gibi ikinci hafta civarında gerçekleşecek. Bu yüzden Apple’ın iPhone 12’yi 8-15 Eylül’de piyasaya süreceğini tahmin ediyoruz.

Eylül ayından önce muhtemelen iPhone SE 2 veya iPhone 9‘u duyacağız, bazı söylentiler daha uygun fiyatlı bir iPhone modelinin Mart veya Nisan 2020 civarında geleceğini gösteriyor. Tabi ki tüm bunlar birer söylenti, bekleyip göreceğiz.

‌COVID-19’un etkileri her geçen gün değişiyor, bu nedenle virüsün Apple’ın 2020 planları üzerinde ne kadar fazla etkisinin olacağı az çok görülüyor.

Kaynak: Bloomberg

YORUM YOK

CEVAP VER