Yves Behar Tasarımlı Akıllı Ağırlık Antrenörü

Yves Behar Tasarımlı Akıllı Ağırlık Antrenörü

Bulunduğumuz sosyal izolasyon döneminde pek çok insan kendi kendine evde spor yaparak formda kalmanın yolunu arıyor. Bunun üzerine endüstriyel tasarımcı Yves Behar, ağırlık eğitim sistemine sahip akıllı bir ayna olan Forme üzerinde çalışmaya başladı.

Forme, ağırlığı simüle etmek için gizli bir direnç sistemi kullanıyor. Böylece çeşitli ağırlıklarda çeşitli açılardan itme, çekme ve kaldırma egzersizleri yapılabiliyor.

![](images/forme_connected_training_machine.jpg)

Makine birkaç egzersiz olanağı sunuyor. Bunlar arasında kardiyo, vücut ağırlığı antrenmanları, barre ve yoga yer alıyor. Fitness seviyenize en uygun ağırlıkları otomatik olarak ayarlıyor. Şirket henüz aynanın destekleyebileceği maksimum ağırlığı belirtmedi. Kullanılmadığında, kollar ekranın arkasına diğer aksesuarlarla birlikte bir bölmede gizlenebiliyor. Daha fazla hareket çeşidi için ayak bileği kayışları, kalp atış hızı monitörü gibi birkaç aksesuar daha eklenmesi bekleniyor.

Daha tamamlanmayan alet için şirket, ekranındaki eğitmenlerin mümkün olduğunca normal boyda olacağını, böylece evde çalışanların formlarını ölçebileceğini söylüyor. Bu özelliğiyle Forme, kullanıcı hareketlerini izlemek üzere Microsoft’un Azure Kinect’ini kullanan başka bir fitness makinesi olan Tempo’ya benziyor.

Forme’un bu spor aletini 2020 sonbaharında piyasaya sürmesi bekleniyor. Donanım ve içerik aboneliğini içeren paket 39 ay boyunca ayda 149 dolara satılacak.

Beyza Bayrakdar
Beyza Bayrakdar Beyza Bayrakdar
comments powered by Disqus