Google, Pixel 3 Satışını Durdurdu

Google, Pixel 3 Satışını Durdurdu

Google, ABD ve bazı ülkelerde kendi sitesi üzerinden satışa sunduğu Pixel 3 serisinin satışlarını sonlandırdı (Pixel 3A hariç). ABD’li arama motoru devi Google bugünlerde COVID-19 salgını nedeniyle oldukça yoğun çalışmalar gerçekleştirirken, mobil cihaz biriminde bu kararı almasının ardında ne olduğu konusunda herhangi bir açıklama yapmadı.

Bazılarına göre yeni modellerin satışının daha fazla arttırılması, bazılarına göre ise Pixel 3 modellerinin üretiminin durdurulmuş veya azaltılmış olması nedeniyle bu kararın alınmış olabileceğinden söz ediliyor.

![](images/google-pixel-3-akilli-telefon.jpg)

ABD’de Pixel modelleri son derece fazla ilgi çekerken, Pixel 4 modellerinin bu sene satış rakamlarının beklendiği kadar iyi olamayabileceği düşüncesi hakim. Tüm dünyada kullanıcılar tarafından merakla beklenen yeni Pixel serisinin ne zaman tanılacağı henüz belli değil.

Bu yılki Google I/O konferansında tanıtılması beklenen yeni Pixel serisi, etkinliğin koronavirüs salgını sebebiyle iptal edilmesi sonrasında hakkındaki soru işaretlerini korumaya devam ediyor.

Ahmet Can Bilici
Ahmet Can Bilici Ahmet Can Bilici
comments powered by Disqus